توصیه های رژیمی برای بیماران دیابتی

تغذیه نادرست یکی از دلایل اصلی ابتلا به دیابت است اما افراد دیابتی در رژیم غذایی خود باید به موارد خاصی توجه کنند:

یک رژیم غذایی استاندارد برای همه افراد وجود ندارد، بلکه متناسب با وزن، قد و فعالیت افراد، این رژیم غذایی متفاوت خواهد بود اما در مورد تغذیه یک اصول کلی وجود دارد:

afas

 

* افراد در رژیم غذایی بیشتر از میوه ها و سبزیجات استفاده کنند و سعی کنند مصرف چربی ها به خصوص چربی های اشباع شده را کاهش دهند؛ البته این نگرش هم که اصلا نباید چربی مصرف کنیم، یک نگرش غلط است چون برخی از چربی ها برای بدن ضروری هستند. بطور کلی روغن زیتون، روغن هسته انگور و کلزا مجاز هستند. مصرف مواد شیرین و نمک هم باید محدودیت داشته باشد. رژیم غذایی افراد دیابتی باید بر اساس عادات غذایی افراد، فرهنگ آنها و شرایط اقتصادی و اجتماعی آنها تنظی شود. در واقع رژیم غذایی مانند لباسی است که بصئرت اختصاصی برای هر فرد دوخته می شود.

* در سطح اوی سیکل دیابت که کودکان بیشتر به آن دچار می شوند، رژیم غذایی نمی تواند به عنوان پایه اصلی به شمار بیاید چرا که بچه ها در سن رشد هستند و به همه مواد غذایی نیاز دارند و اصولا بدلیل شرایط روحی و روانی نمی توانند رژیم غذایی را رعایت کنند و ممکن است رژیم غذایی محدود کننده شدید، به سوء رفتار و پرخاشگری منجر شود اما مصرف مواد نشاسته ای و شیرینی ها باید در کودکان کنترل شود. در اینجا نقش خانواده مهم است و اگر رژیم غذایی خانواده صحیح باشد، بسیاری از مشکلات حل می شود. پایه درمان در تیپ یک، انسولین و درمان دارویی است. در مقابل، رژیم غذایی میانسالان و سالمندان دیابتی به شدت تحت تاثیر میزان فعالیت آنهاست زیرا: در این مورد اختلاف زیادی وجود دارد و برخی از انها پرتحرک و برخی کم تحرک هستند. معمولا برای افراد کم تحرککالری پایه را محاسبه می کنیم و برای سالمندان پر تحرک میزان آن را دو برابر می کنیم.

* در تیپ ۲ دیابت که بیشتر بزرگسالان را ممبتلا می کند، رژیم غذایی در کنار ورزش و فعالیت بدنی، پایه اساسی و اصلی درمان است. اکثر کسانی که دیابت تیپ ۲ دارند، چاق هستند و اضافه وزن دارند؛ بنابراین باید در اولین قدم وزن این افراد کنترل شود. در این افراد دیابتی نیمی از کالری مورد نیاز باید از طریق مواد نشاسته ای تامین شود چون در غیر اینصورت مجبور خواهیم بود که انرژی را از طریق مواد چربی یا پروتئین تامین کنیم که این مساله نیز دارای مشکلاتی خواهد بود. بنابراین نان و برنج غذای اصلی دیابتی خواهد بود. البته مصرف این مواد نیز باید با دقت صورت گیرد.

* رژیم غذایی بیماران دیابتی به یک رژیم نرمال بسیار نزدیک است و رژیم های افراطی و یا حذف مواد غذایی خاص جایگاهی در رژیم بیماران دیابتی ندارد. در مورد کاهش مصرف کربوهیدراتها، اگر دریافت این ماده به صورت کلی کاهش پیدا کند، فرد باید میزان مصرف پروتئین و چربی را برای بدست آوردن انرژی افزایش دهد که افزایش این مواد به نوبه خود، عوارض دیگری را در پی خواهند داشت؛ مثلا افزایش میزان چربی، مشکلات قلبی و عروقی را در فرد ایجاد می کند و مصرف زیاد پروتئین نیز در صورت امکان، می تواند عوارضی از قبیل: مشکلات کلیوی را در پی داشته باشد. بهترین نان برای بیماران دیابتی، نان سنگک است که به میزان دو کف دست، صبح ها و همینطور دو کف دست، شب ها می توانند از آن استفاده کنند. در مورد میزان مصرف برنج هم برای افراد با جثه معمولی، یک تا یک و نیم کفگیر برای آقایان معمولا مانعی ندارد، اما برای دیابتی هایی که قصد کاهش وزن دارند نیزان برنج، بهتر است برای وعده ناهار بین ۶ تا ۸ قاشق باشد. وقتی می گوییم که نشاسته باید کنترل شود، اغلب افراد می گویند که ما سیر نمی شویم. توصیه ما به این افراد این است که از سبزی ها برای پر کردن حجم معده استفاده کنند. پروتئین ها نیز می توانند ۲۰ تا ۳۰ درصد انرژی لازم را تامین کنند؛ به شرط اینکه گوشت، مرغ یا ماهی ای که استفاده می شود چرب نباشد. همچنین مصرف چربی باید از نوع چربی های اشباع نشده و گیاهی باشد.

* افراد دیابتی می توانند سه وعده میوه مصرف کنند اما این وعده را نباید در یک وعده خلاصه کنند و مصرف میوه ها باید با فاصله انجام شود چون مصرف میوه ها در یک وعده باعث افزایش قند خون می شود. از آنجا که میوه ها دارای گلوکز هستند، بنابراین مصرف میوه ها در حد معینی مجاز است.

۱ وعده میوه برابر است با:

۱ عدد پرتقال متوسط – ۱ عدد نارنگی – ا عدد کیوی – ۱۲ حبه انگور – ۱ عدد هلوی متوسط – ۱/۲ لیوان توت فرنگی – ۱۰ عدد گیلاس – ۱/۲ گریپ فروت و ….

* افراد دیابتی تا حد امکان نباید شیرینی های ساده را مصرف کنند و مصف کل شیرینی ها در طول روز نباید بیش از ۱۰ درصد کالری مورد نیاز باشد. نکته مهم این است مصرف شیرینی ها در افراد دیابتی، محدودیت مطلق ندارد بلکه محدودیت کامل دارد که توصیه های لازم در این مورد توسط پزشک معالج صورت می گیرد .

* افراد دیابتی بهتر است چای را به صورت تلخ بنوشند. البته قند میوه هایی مثل: خرما، فروکتوز است و می تواند جایگزین قند معمولی شود ولی بیماران دیابتی باید در مورد مصرف این مواد هم دقت کنند و از حد متعادل خارج نشوند. مثلا: مصرف ۲ عدد خرما در روز چه همراه با چای، چه به صورت جداگانه به عنوان ۱ واحد میوه، مجاز است اما مصرف توت خشک بیش از ۵ عدد مجاز نمی باشد.

* به طور کلی ممنوعیت خاصی برای مصرف مواد غذایی در بیماران مبتلا به دیابت وجود ندارد ولی این سخن به این معنا نیست که بیماران هر چقدر از هر چه می خواهند بخورند بلکه باید مقادیر آن معین و محدود باشد؛ به عنوان مثال: اگر فردی روزانه به ۱۸۰۰ کالری انرژی داشته باشد، ۹۰۰ کالری آن را کربوهیدرات ها تشکیل می دهند و از این ۹۰۰ کالری، می تواند ۹۰ کالری را به قندهای ساده اختصاص دهد اما، در اینجا یک نکته وجود دارد و آن، توجه به عادات غذایی است. وقتی به یک بیمار دیابتی گفته می شود که می تواند مقدار کمی از شیرینی های ساده استفاده کند، اغلب بیماران دچار افراط می شوند ورژیم های غذایی در نظر گرفته شده را رعایت نمی کنند. به همین دلیل، برخی پزشکان ترجیح می دهند قندهای ساده را از ژیم غذایی بیمار حذف کنند.

- تغذیه و اصول آن به عنوان یک بحث تخصصی مطرح می شود. بنابراین: بهتر است بیماران دیابتی زیر نظر متخصصین تغذیه باشند تا ازمیزان صحیح کلری مورد نیاز خود آگاهی یابند و کالری مورد نیاز خود را به طور صحیح بین وعده های مختلف غذایی تقسیم کنند.

نظرات   

 
+1 #1 مهدی تقدیریان 1394-09-05 08:19
با عرض سلام
تشکر از مدیریت سایت بابت مطالب آموزنده و ارزشمند
بنده در جایی دیگر در مورد توصیه های لازم در افراد دیابتی مطالبی را خواندم که فکر میکنم برای کاربران هم ارزشمند باشد.
http://www.avayesalamati.com/کلینیک-آوای-سلامتی/ID/133/توصیه-های-لازم-در-افراد-دیابتی
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی